Клуб за програмирање

Једном месечно, суботом, по договору са ученицима одржава се секција под називом: "Клуб за програмирање". У суботу, 6.11.2021. ученици су се упознали са основама програмирања и то са microbit уређајем. Секцију води наставница Тамара Јовановић и ученике старијих разреда упознаје са занимљивим светом програмирања. Поред непосредног рада у школи, секција се одржава и онлајн на платформи Едмодо. Секцији могу да се прикључе сви заинтересовани ученици и да основна знања и вештине програмирања стекнемо заједно.
26.10.2021. Окружно такмичење у пливању

На окружном такмичењу у пливању одржаном 26.10.2021. године у Параћину ученици наше школе постигли су следеће резултате: Маша Милошевић 7/4 - прво место и Веселин Тасић 7/1 - четврто место. Све похвале!
Едукин конкурс за наставнике “Час за углед 7” и Зборник радова

Издавачка кућа „Едука” из Београда седму годину заредом расписала је наградни конкурс „Час за углед” 7, намењен наставницима, за најбоље припреме угледних часова у основној и средњој школи и то за: час интегративне наставе; час електронски подржане наставе; час пројектне наставе. Сваки наставник могао је да пошаље од једне до три припреме. Наше наставнице Љиљана Ивановић Јованчевић, Марија Алексић и Љиљана Глођовић Пантић учествовале су у овом значајном конкурсу са часовима међупредметне корелације. Припреме њихових часова налазе се у новом Зборнику радова на линку https://www.eduka.rs/vesti/246-konkurs-cas-za-ugled-7
Конкурс за “Најуређенији портфолио 2021.”

Званично проглашење победника на конкурсу „Најуређенији порфолио 2021“ одржано је 9.октобра 2021. године на традиционалном скупу Дани Академије Филиповић. Међу номинованим су се налазили портфолио ОШ "Рада Миљковић" и портфолио директора школе Сање Прибаковић. Номиновани су: Сања Прибаковић Данијела Стојановић Миљан Јеремић Жири је номиновао и три школе за „Најуређенији порфолио 2021“ ОШ “Рада Миљковић” Јагодина ОШ “Бранко Радичевић” Бујановац ОШ “Исидора Секулић” Шајкаш Наша школа је освојила треће место, добитник је признања и продужетка лиценце за рад. Директорка школе освојила је друго место. Све похвале за наставнике школе и директорку!
17.10.2021. Добитници Октобарске награде наше школе

Добитници Октобарске награде наше школе Лана Здравковић - 2.разред и Дуња Станковић - 8.разред. Све похвале за наше ученице!
Хуманост за друга!

Хуманитарна акција покренута под слоганом "За Михајла Гајића". Михајло Гајић је ученик трећег разреда. Потребна му је наша помоћ. Овом хуманитарном акцијом смо покренули хуманост и жељу да нам Михајло оздрави. Сакупили смо новчану помоћ и уплатили на рачун удружења Круг за Михајла Гајића.
6. разред - Дечја недеља

Поводом обележавања Дечје недеље ученици шестог разреда су говорили о дечјим правима на часовима историје и на часовима одељењске заједнице. Свака одељењска заједница је исписала своју групу дечјих права, а затим су на часу ликовне културе са наставницом Ксенијом Милићевић направили заједничко дрво дечјих права.
2021. Дечија недеља - дечија права

Час Грађанског васпитања - наставница Иванка Васиљевић и ученици 7/2
2021. eTwinning награде за ученике

Почетком нове школске године добили смо значајна признања за реализоване eTwinning пројекте у нашој школи. Ово су наши награђени ученици. Настављамо даље. Све похвале!
2021. ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

У оквиру Дечје недеље одељењско веће 7. разреда је уз помоћ Ученичког парламента прикупило играчке, сликовнице, бојанке и пузле. Поклоне су однели дечјем вртићу Лептирић и тако је настављена сарадња која је започета када су садашњи седмаци кренули у пети разред. Захваљујемо се васпитачицама Сањи и Наташи које су нас са својом групом дочекале и угостиле.