3/2 - Месец толеранције

На часу одељенске заједнице, ученици 3/2 су истраживали тему "Толеранција". На часу су писали поруке лепог понашања, другу-другарици. Креирали су своју слагалицу уз слоган " Ја сам део III/2".
3/2 - Месец књиге

Ученици 3/2 су поводом Месеца књиге истарживали поезију Душка Радовића. Посветили су се писању својих читалачких дневника и неговању навика читања.
Један сасвим, потпуно сасвим обичан час ликовне културе

"Стварамо, градимо нешто ново радимо."слоган за час ликовне културе у 3/2. Користећи машту, креативност, вредне руке и разне материјале, правили смо себи и особама које волимо накит.
III/2- ПОСЕТА ЗАВИЧАЈНОМ МУЗЕЈУ

Ученици III/2 су са учитељицом Наташом Милосављевић, посетили Завичајни музеј у Јагодини. Своја знања о прошлости и историјским изворима свога краја и околине су употпунили посетом музеју.
3/4 и 3/5 - ЗАВИЧАЈНИ МУЗЕЈ

Ученици 3/4 и 3/5 са учитељицама Анкицом Тодоровић и Лепосавом Младеновић, обишли су Завичајни музеј где су се упознали са прошлошћу свога краја и околине.
6/1 - Међународни дан толеранције

7. разред - Недеља толеранције

У недељи од 15.11. до 19.11. 2021. ученици седмог разреда су се на часовима редовне наставе, одељењске заједнице и на часовима грађанског васпитања бавили толеранцијом. У свим одељењским заједницама одрађена је радионица о толеранцији и ученици су писали поруке за дрво толеранције. На часу српског језика рађени су одломци из Дневника Ане Франк и ученици су излагали на тему расне, верске и националне толеранције. Часови грађанског су обухватили прављење дрвета толеранције. Сви часови одељењске заједнице су одржани 17.11.2021.
Продужени боравак - Дан толеранције

Продужени боравак је светски дан толеранције обележио низом активности. Ово су само неке од њих. Прва активност је "Различити а толико слични" где су ученици показали да упркос истим упутствима које сам давала свим ученицима они су добили различите "пахуље". Друга активност је била под називом "Kартице са ситуацијама". Ученици су извлачили картице-папириће на којима је била исписана нека ситуација, а они су требали да говоре о томе како би реаговали или одговорили на исту. Резултат друге активности је оцењен бројним смајлићима на табли као доказ да им је активност била интересантна. Активности се не могу у потпуности приказати, објаснити на прави начин сликама али је битно да су ученици на прави начин схватили зашто је важно да знамо да смо различити и да разлике не смеју бити камен спотицања или спона која нас раздваја, а ипак и у многоме слични и да нас то повезује, зближава и даје разлог за дружење и пријатељство. Са друге стране битно је да знамо како да се у неким ситуацијама понашамо јер према другарима треба да негујемо разумевање, емпатију и да помажемо једни другима јер се у томе огледа толеранција!
8/1 и 8/2 - Толеранција, то смо ми!

5/2 и 5/4 - Међународни дан толеранције

Одељења 5/2 и 5/4, на часовима одељенске заједнице, обележила су Међународни дан толеранције - 16. новембар.