Филм "Плоча"

Ученици наше школе на челу са својом директорком Сањом Прибаковић и свим наставницима показали су још једном да имају велико срце и својим присуством помогли лечењу родитеља своје другарице, који је тешко болестан. Гледали су филм "Плоча" младог и хуманог уметника Александра Јевтића, који је показао сву своју људскост и величину.
Први онлајн сусрет са вршњацима из Грчке

Први овогодишњи видео сусрет са вршњацима из пријатељске школе Козани из Грчке, реализован је данас у школској библиотеци. Вршњачки тим је заједно са педагошким асистентом Данијелом, библиотекарком Драганом и директорком припремио леп програм. Наши ученици су говорили стихове о другарству и свирали на виолини, док су другари из Грчке били у костимима и говорили нам о традиционалном фестивалу који се ових дана спроводи у њиховој земљи. Сусрет је био садржајан, квалитетан и инспиративан и завршио се договором о будућој размени васкршњих честитки и поклона.
Модели људских органа

Ученици 7. разреда у претходном периоду изучавали су грађу људског тела. Као завршну активност у оквиру теме имали су да израде један од органа људског тела од материјала по свом избору. Показали су изузетну креативност и маштовитост у изради ока, бубрега, модела плућа, зуба, срца, мозга или уха.
Окружно такмичење из енглеског језика

На Окружном такмичењу из енглеског језика одржаном 10.3.2024. у ОШ" Јован Јовановић Змај" у Свилајнцу ученици седмог и осмог разреда наше школе су постигли следеће резултате: 7. разред: Андрија Димитријевић 7-2 - 2. место и пласман на републичко, Немања Марковић 7-2 - 3. место и пласман на републичко, Уна Неговановић - похвала. Наставница Даница Јегдић Мркшић 8. разред: Андрија Јокић 8/4 - 2. место и пласман на републичко, Милан Милутиновић 8/4- 3. место и пласман на републичко, Вељко Милошевић 8/1- 3. место и пласман на републичко, Петар Миладиновић- 8/2. похвала. Наставница Марија Живановић Све похвале!
Весела субота 3

У нашој школи је реализована трећа по реду Весела субота са темом „Заједнички старт“ у оквиру које смо се још више зближили и боље међусобно упознали како са родитељима, тако и са нашим будућим првацима. Било је веома забавно, родитељи су са својом децом учествовали у играма које вежбају пажњу и концентрацију, затим су говорили и поделили са нама своје успомене и лепа сећања на њихов први школски дан и школовање, а на крају смо се сви опустили кроз забавну и шаљиву активност „Правимо пицу заједно“. Колико је нама било забавно, то вам говоре осмеси на лицима и родитеља и деце, а ви процените сами. До следећег виђења, будите нам здрави и весели!
Општинско такмичење из географије

На Општинском такмичењу из географије, одржаном 9. марта 2024. године у Основној школи „Горан Остојић“ , ученици наше школе постигли су следеће резултате: 7. разред: Тодор Милошевић 7/2 – 2 место, Михајло Вулић 7/4 – 2. место, Павле Станковић 7/4 – 2. место, Софија Берјан 7/2 – 3. место. Наставница Маријана Цветковић 8. разред: Никола Филиповић 8/4 – 2. место Наставница Снежана Видојковић
"Мајка је мајка, најлепша бајка"

,,Мајка је мајка,најлепша бајка"- ученици 4/3 су улепшали празник својим мамама, осмесима, песмом и најискренијим загрљајима, јер мамина рука је увек топла и мека!
ПРИРЕДБА ОДЕЉЕЊА 1/4 ПОВОДОМ 8. МАРТА

Ученици одељења 1/4 су у петак 8. марта, угостили своје маме и приредбом им честитали празник. Песмом и игром су свима измамили осмех. Овом приликом су деца мајкама поделила и поклоне. Сви су уживали у дружењу и прослави празника на овакав начин.
Срећан 8. март

На часовима ликовне културе реализована је радионица поводом Дана жена. Одељење 4-1 свим мамама, бакама, другарицама, наставницама жели срећан Осми март!
Најлепши поклон за 8. март

Ученици 8/3 су за 8. март дали својој разредној Љиљани Јовановић најлепши поклон - показали су хуманост и доброту. Симболичну суму новца су уплатили за лечење оца једне ученице наше школе, који је оболео од малигног меланома. Пратите и ви пример наших ученика и помозите онима, којима је помоћ потребна.