КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ - 19.2.2022.

На општинском такмичењу - Књижевна олимпијада, одржаном у ОШ "Бошко Ђуричић", наши ученици су остварили следеће резултате: Вук Миладиновић, 7/1 - 2.место, Емилија Јоцић, 7/5 - 3.место, Дуња Станковић, 8/3 - 3.место. Сви су се пласирали на окружно такмичење. Све честитке нашим ученицима и наставницама Јелени Миљковић и Љиљани Ивановић Јованчевић и срећно на будућем окружном такмичењу!
Доротеа Павловић - ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Ученици, родитељи, наставници и пријатељи школе, укључили су се у хуманитарну акцију прикупљања средстава за операцију нашој суграђанки шестогодишњој Доротеи Павловић.
КАТАРИНА АРСИЋ - ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Ученици наше школе су у сарадњи са Вршњачким тимом учествовали у Хуманитарној акцији прикупљања новчане помоћи за девојчицу Катарину Арсић, сестру ученика Алексе Арсића 6/5. Катарина болује од церебралне парализе и потребна јој је операција у иностранству.
5.2.2022. - Општинско такмичење из физике

Општинско такмичење из физике ове школске године је одржано 5.2.2022. год. у ОШ "Горан Остојић". Ученици Вук Миладиновић 7/1 - похвала, Веселин Тасић 7/1, Тара Радуловић 7/4 и Дарија Лончар 7/5 били су представници наше школе.
30.01.2022. - Такмичење у скијању

Такмичење у скијању је одржано у недељу, 30.01.2022. године, ученици наше школе су узели учешће и постигли следеће резултате : Таша Ћурић ( 6/1 ) прво место, Нађа Ђурић ( 3/1 ) треће место и Миладиновић Тара ( 3/1 ) четврто место.
Обележавање школске славе - Светог Саве, 27.1.2022.

У нашој школи је традиционално обележена школска слава Св. Сава. Након освештања славског колача, приказан је кратак програм од стране одређеног броја наших ученика, уз подршку и организацију вероучитеља Стефана Васиљевића и Предрага Димитријевића. Овом нашем важном догађају присуствовали су колачари са својим породицама.
Сарадња са Музејом жртава геноцида

Наставнице историје Звездана Петровић и Марија Алексић су поводом 80 година од немачког злочина у Крагујевцу у сарадњи са Музејом жртава геноцида у Београду ученицима седмог и осмог разреда приказале филм Србија већа од страха: предавање о тишини професора Павловића. Документарно – играни филм који је настао као допринос Музеја жртава геноцида је оставио велики утисак на ученике , посебно аутентични снимци који су ретко или никада нису приказивани. Ученици су филм погледали сви у исто време на својим телефонима. После филма водила се дискусија у којој су ученици показали зрело размишњање. Посебно се истиче велика повезаност са пројектом који су имали ученици 8. Разреда.
КАД СЕ ВРЕДНЕ РУКЕ СЛОЖЕ...

У празничном расположењу, ученици, родитељи и запослени ОШ "Рада Миљковић" успешно су реализовали Хуманитарну продајну изложбу. Прелепи украсни предмети, медењаци, божићна пшеница... направљени су вредним рукама, са пуно љубави. У одличном расположењу, вођени Вршњачким тимом наше школе, продаја и куповина је приведена крају. Прикупљен је новац и пакетићи се припремају за уручење нашим ученицима којима је помоћ потребна. Школа ће такође традиционално уручити и поклон пакетиће ученицима продуженог боравка.
4/1 - ХУМАНИТАРНА ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА

Одељење 4/3, заједно са учитељицом Данијелом Станојевић, учествује у овој хуманој акцији школе.
4/5 - ХУМАНИТАРНА ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА

Одељење 4/5 објекта на Стрелишту је учествовало у Хуманитарној продајној изложби наше школе. Заједно са учитељицом Виолетом Јовичић, ученици и родитељи одељења су израдили украсне предмете и честитке, приложили новац за пакетиће и посебно - сакупили и уплатили у хуманитарне сврхе новац за Доротеину победу. Све похвале за овај диван гест.