3/2 и 7/2 - ДАН РОЗЕ МАЈИЦА

III/2 - Широм света се у последњој среди месеца фебруара обележава Дан борбе против вршњачког насиља. Обележили смо и ми Дан розе мајица у нашој школи уз прегршт маштовитих активности са пуно лепих порука. Пружимо руку кад затреба.Осмех удели.Помоћ пружи,Насиље пријави. Активности ОЗ 7/2 са Иванком Васиљевић и 3/2 са Наташом Милосављевић.
1/2 - Међународни дан борбе против насиља

Ученици 1/2 су кроз игру, дружење и стваралаштво обележили Међународни дан борбе против насиља - Дан розе мајице. Њихова парола била је: Ширимо љубав и другарство! Стоп насиљу!
1/1 - Дан розе мајица

Одељење 1-1 је обележило Дан розе мајица и поруцило поруком "ЉУБАВ ПОБЕЂУЈЕ" у борби против насиља.
Дан ружичастих мајица, познатији као Pink Shirt Day

Дан ружичастих мајица, познатији као Pink Shirt Day, програм је превенције вршњачког насиља, а обележава се задње среде у фебруару. Један ученик из Канаде је дошао у школу ,задње среде у фебруару, 2007.године, носећи ружичасту мајицу у знак подршке својој мајци, која је оболела од рака и због тога је био жртва вршњачког насиља. Његови другови решили су да дигну глас против насилника и солидаришу се са злостављаним дечаком тако што су се сутрадан сви у школи појавили у ружичастим мајицама.Од тада је ружичаста мајица постала симбол борбе против међувршњачког насиља у школама. Данас смо и ми обележили овај дан у подручном одељењу у Буковчу уз јасну поруку: "РЕЦИМО СТОП НАСИЉУ, ЉУБАВ ВОЛИ, А НЕ БОЛИ". Учитељица: Златковић Јелена РАЗРЕДИ: 1, 3 и 4./7
23. фебруар - Дан розе мајица - одељење 2/1

2/4 - Дан борбе против вршњачког насиља

Дан борбе против вршњачког насиља традиционално обележавамо сваке године па тако и ове. Поносни смо на свој рад и учење и трудимо се да сваке године растемо у боље и квалитетније људе. Хвала нашим родитељима а посебно ђацима који схватају колико је битно радити на себи у менталном и психичком смислу и да само градећи компетно себе можемо учинити добро свима. За нашу лепшу, сигурнију, хуманији, слободну планету без насиља срећни смо што смо део света, део дечије организације која је препознала НАСИЉЕ и која је кроз активност ношења розе мајица показала протест насиљу . Наше одељење 2/4 као и остали ученици наше школе имали су прелеп дан уз прегршт квалитетних активности поводом пружања подршке активистима у Канади. Младим ученицима који су подржали свог друга и покушали да та заштите од насиља коме је био изложен само зато што је обукао розу мајицу. Иначе дечак је то учинио јер је осетио потребу да буде уз болесну мајку због чега његови другари нису имали слуха. Ругали су му се и исмевали су га! Драги наши читаоци,... Ми смо данас срећна деца јер знамо да не постоји мушка и женска боја... Ми данас живимо срећан живот у коме бирамо лепо понашање. Учитељица: Ивана Ђорђевић,и ОЗ 2/4. Хвала што смо тим!!!
Дан розе мајица - Вршњачки тим

23.02.2022. године је обележен Међународни дан борбе против вршњачког насиља - Дан розе мајица - Вршњачки тим
3/5 - Дан розе мајица

Ученици 3-5 ,са Стрелишта, обележили су Дан розе мајица на свој весео и креативан начин са поруком ,,Друг није мета"!!!
2022. - Књижевно стваралаштво младих Србије и дијаспоре

Ученице III2, Хелена Маринковић, Јана Мишић, Анастасија Стевић и Андреа Павловић, учествовале су на конкурсу за књижевно стваралаштво и њихове песме су се нашле у Зборнику - Братислава Голића. Честитке за труд и залагање.
МАТЕМАТИКА - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ 2021/2022.

На општинском такмичењу из математике, одржаном 20.2.2022. ученици млађих разреда постигли су следеће резултате: 3.разред 1. Страхиња Гетић, 3/1, 1.место 2. Нађа Ћурић, 3/1, 2.место 3. Теодор Стаменковски, 3/1, 2. место 4. Никола Стојановић, 3/1, 3.место 5. Андреј Макић, 3/5, 3.место 6. Константин Љубисављевић, 3/3, 3.место 7. Богдан Михајловић, 3/5, похвала 4.разред 1. Јана Мијајловић, 4/5, 2.место 2. Филип Стошић, 4/1, 3.место 3. Вељко Михајловић, 4/2, 3.место 4. Матија Стојановић. 4/1, 3.место 5. Михајло Миладиновић, 4/3, 3.место 6. Јован Милосављевић, 4/4, похвала. На општинском такмичењу из математике одржаном 19.2.2022. ученици старијих разреда наше школе су постигли следеће резултате: 5.разред: Вучковић Урош 3.место 6.разред: Ћурић Таша 2.место, Чотрић Елена - похвала 7.разред: Тара Радуловић - похвала Све похвале нашим ученицима, учитељима и наставницима математике и срећно на даљим такмичењима!