ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ 2022/23.

Продужени боравак је и ову школску годину започео на један интересантан начин. Деца, којих ове године има још више, су представила себе као космонауте. Идеја је била да им пожелимо срећан пут у овој школској години и да на том путу стекну пуно знања, пријатеља и лепих искустава!
15.9.2022. - ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И ЗАСТАВЕ

Дан српског јединства, слободе и заставе који се обележава 15. септембра, обележен је и у издвојеном одељењу у Вољавчу. Ученици свих разреда су на различите начине и различитим техникама представили обележје наше државе-заставу. Реализатори су учитељице Маја Тодосијевић и Гордана Митровић.
НАШИ ПЕСНИЦИ

На шестом међународном песничком конкурсу књижевног клуба "Миодраг Петровић" из Баточине у конкуренцији 193 аутора из десетак земаља, наше ученице Тара и Искра Радуловић освојиле су похвале. Обе су писале песме на тему породице и породичних вредности. Све похвале за Тару и Искру!
12.9.2022. - ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА

У понедељак, 12.9.2022. године, ученици првог и другог разреда Продуженог боравка Основне школе "Рада Миљковић", у сарадњи са вероучитељем Стефаном Васиљевићем су посетили цркву Светих апостола Петра и Павла, а поводом молитве за срећан и благословен почетак школске године.
10.9.2022. - КОРАК БЛИЖЕ ЗДРАВЉУ

У организацији планинарскох клубова из Јагодине и уз подршку локалне самоуправе 10. септембра 2022. године одржана је акција поводом Међународног дана пешачења. И ове године најбројнији од свих учесника били су ученици наше школе од 5-8. разреда са својим наставницима. Пешачење представља један од најздравијих видова рекреације. Одраслим особама се препоручује 30 минута умерене шетње дневно, како би очували и унапредили своје здравље, док је малишанима за правилан раст и развој потребно минимум сат времена дневно. Шетња природом утиче на добро расположење, омогућава да застанете, размислите, удахнете и ослушнете звуке природе, као и да побегнете од градске вреве и низа загађивача који неповољно утичу на опште здравље људи. На једном од одморишта сви учесници имали су обуку пружања прве помоћи, јер се 11. септембра обележава Светски дан прве помоћи. На практичном примеру, после предавања волонтера Црвеног крста, ученици и наставници, као и остали грађани, могли су практично да пробају пружање прве помоћи. Прва помоћ спасава животе и свако од нас може постати херој. Знања из прве помоћи би требало да буду део здравствене културе грађана.
МЕЂУНАРОДНИ ЏУДО ТУРНИР "АЛЕКСИНАЦ 2022."

На Међународном џудо турниру "Алексинац 2022.", на којем је учествовало 420 такмичара из 55 клубова, ученик 6/2 разреда, Илија Дашић, освојио је 3. место. Поред клубова из Србије, учествовали су клубови из Шведске, Словеније, Бугарске, Босне и Херцеговине, Северне Македоније. Све похвале!
1.9.2022. - ПРВИ ШКОЛСКИ ДАН

Свечани пријем првака и петака у ОШ "Рада Миљковић" данас је обележен на најлепши начин. Прваци су са својим учитељицама ушли први пут у учионице, док петацима ни краткотрајна киша није сметала да се упознају и у новим одељењима са својим одељењским старешинама реализују први наставни дан. Свим ученицима, наставницима и родитељима желимо срећан и успешан почетак нове школске године!
ЕКСКУРЗИЈА 2022. - КОЛЕКТИВ ОШ ,,РАДА МИЉКОВИЋ"

Колективна екскурзија школске 2021/2022. реализована је 8.7.2022. године. Релација: Јагодина - манастир Тумане - Неготин - Рогљевачке пивнице - Јагодина. У ведром расположењу, чланови колектива су успешно реализовали овај дуго жељени и заслужени излет.
30.6.2022. - УРУЧЕЊЕ НАГРАДА УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА

На седници Наставничког већа, одржаној 30. јуна 2022. године, уручене су награде ученицима и запосленима који су у школској 2021/2022. години показали посебан труд и залагање у раду. НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ: Ема Николић, 8/1 - Ученик генерације, Дуња Станковић, 8/3 - Понос генерације, Јован Ристановић, 8/3 - Понос генерације, Вукашин Стојковић, 8/3 - Понос генерације, Урош Миладиновић, 8/1 - Спортиста генерације, Вук Јеремић, 8/2 - Спортиста генерације, Алекса Хаџић, 8/3 - Спортиста генерације, Анђела Милосављевић, 8/1 - Пријатељ генерације, Павле Богосављевић, 8/2 - Пријатељ генерације, Лена Тошић, 8/3 - Пријатељ генерације, Анита Милошевић, 8/4 - Пријатељ генерације, Никола Димитријевић, 8/4 - Ученик за пример - Радин бисер! Све похвале!
ИЗЛОЖБА РАДОВА УЧЕНИКА 7/5 - ИЛИЈЕ МИЈАИЛОВИЋА

Ученик наше школе Илија Мијаиловић 7/5 у четвртак 23.6.2022. одржао је изложбу својих слика. Илија користи технике, уље на платну, пирографија и угљени штапићи. Ученици и наставници су уживали у Илијиним радовима и пожелели му да и следеће године приреди још једну изложбу и обрадује нас новим и занимљивим радовима. Браво за нашег Илију.