МОДЕЛИ ЋЕЛИЈЕ - РАДОВИ УЧЕНИКА 6. РАЗРЕДА

Ученици 6. разреда били су изузетно креативни током октобра месеца и од различитих материјала израдили су Модел ћелије у оквиру редовне наставе из предмета биологија. Потрудили су се да, користећи знање и машту, што верније прикажу ћелије на различите начине и резултат тога је велики број квалитетних модела, захваљујући чему су успели лакше да савладају градиво.
ЕДУКИН КОНКУРС ЗА НАСТАВНИКЕ "ЧАС ЗА УГЛЕД 8"

Осму годину за редом издавачка кућа „Едука” из Београда расписала је наградни конкурс „Час за углед” 8, намењен наставницима, за најбоље иновативне припреме угледних часова у основној и средњој школи и то за час интегративне наставе и час пројектне наставе. Наставници наше школе су учествовали на овом конкурсу и припрема за час „Приче о биљкама“ биће уврштена у Зборник „Час за углед 8“. Час је препознат као пример квалитетног и иновативног рада у области интегрисаног приступа настави. Похваљени наставници су Љиљана Ивановић Јованчевић, наставник српског језика, Љиљана Глођовић Пантић, наставник биологије и Дејан Симић, наставник хемије.
РЕПУБЛИЧКИ ФЕСТИВАЛ КАЗИВАЊА ПОЕЗИЈЕ "РЕЦИТАЦИОНИЦА"

У суботу 15. октобра, ученик наше школе, Гаврило Петковић 3/2 , узео је учешће на Републичком фестивалу казивања поезије “Рецитационица”, првом по реду, одржаном од 14. до 16. октобра у Јагодини. Пријавио се велики број учесника, а Гаврило је ушао у првих 10 учесника, у категорији од првог до четвртог разреда. Све похвале!
ОКТОБАРСКА НАГРАДА - 2022.

Данас, 17. октобра, два наша ученика су награђена од стране Скупштине града Јагодина за постигнуте запажене успехе у протеклом периоду - Михајло Миладиновић, 5.разред и Огњен Радосављевић, 8.разред. Искрене честитке!
КРЕАТИВНИ ИСТРАЖИВАЧИ - ДАН ПРАВИЛНЕ ИСХРАНЕ

У суботу, 15. октобра 2022. године, чланови секције "Креативни истраживачи" обележили су Светски дан правилне исхране. У веселом и креативном раду, у трпезарији матичног објекта, ученици су припремали, а затим и уживали у укусној воћној салати. Направили су и плакат пирамиде исхране. Воћну салату поделили су са члановима Ученичког парламента и са ученицима који су учествовали у обуци за рад на разгласу школе.
2022. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У СТОНОМ ТЕНИСУ

На Општинском такмичењу у стоном тенису ученици наше школе постигли су одличне резултате: - девојчице екипно друго место, - Јевтић Миона 7/4, појединачно друго место, - дечаци екипно треће место, - Алекса Милојевић 7/2, појединачно треће место Наставници Иво Божовић и Бобан Маровић. Честитке!
ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ - 2022.

Светски дан хране један је од најважнијих датума у Календару јавног здравља. Обележава се од 1981. године, у преко 150 земаља света. За датум његовог обележавања, 16. октобар, симболично је узет дан када је давне 1945. године основана Светска организација за храну и пољопривреду (Food and Agriculture Organisation – FAO). Ученици од 1. до 4. разреда школе у Вољавчу су овај дан обележили радионичарским активностима. Своју креативност и умеће су показали у прављењу " Кутија за здраву ужину". Реализатори активности су учитељице Гордана Митровић и Маја Тодосијевић.
УЗ СОНАТУ 2/1 СТВАРА ЈЕСЕЊЕ ДРВО

Одељење 2-1 је коришћењем дугмића и тракица на креативан начин приказало богатство боја на тему Јесење дрво. Ученици другог разреда су уживали у раду и поручили свима да певају јесењу сонату.
ПРОЈЕКАТ - У СВЕТУ АНДРЕСЕНОВИХ БАЈКИ

Одељења 3/1 и 3/2.
3/1 и 3/2 - ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Беџеви другарства, дечија права на паноу.