ПРЕМИЈЕРА ФИЛМА "ВУЧЈЕ БОБИЦЕ"

10.11.2022. ученици наше школе били су на премијери филма ,,Вучје бобице". Сценарио је написао наш уважени дечији писац Тоде Николетић. Овај филм је после више од 20 година направљен по узору на некадашње филмове 80-их година ex Yu. Филм прати реалну причу наше свакодневнице из дечије перспективе и намењен је свим генерацијама од 4 године старости па до бака и дека. Поред поучне и лепе приче, ова узбудљива авантура носи моменте комедије и драме са срећним крајем. Циљ је да се покрене промена у српској кинематографији, и реализација више филмова који су намењени деци и целој породици.
11.11.2022. - ДАН ПРИМИРЈА У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ

Дан примирја у Првом светском рату и ове године се традиционално обележава у нашој школи. Сви ученици од петог до осмог разреда су на часовима историје израђивали Наталијину рамонду, симбол Дана примирја. Наталијина рамонда је цвет који расте како у Србији, углавном на истоку, тако и на планини Ниџе, чији је највиши врх Кајмакчалан. Цвет је назван по краљици Наталији Обреновић, а познат је и као цвет феникс, јер и када се потпуно осуши, ако се залије, Наталијина рамонда може оживети, као што је из пепела Првог светског рата, васкрсла српска држава.
ЛАНИН СВЕТ У ВРТИЋУ "БАМБИ"

Ученица 3/2, Лана Здравковић, гостовала је у вртићу "Бамби" где је представила своју прву збирку песама " Ланин свет". Лана је оставила сјајан утисак. Поклонила је неколико својих књига и најавила излазак друге књиге песама, која ускоро креће у штампу.
САРАДЊА СА МУЗЕЈОМ ЖРТАВА ГЕНОЦИДА

МУЗЕЈ ЖРТАВА ГЕНОЦИДА ПРЕНОСИ Радује нас сазнање да је и ове године ученицима ОШ ,,Рада Миљковић" у Јагодини представљен филм у продукцији Музеја жртава геноцида под насловом ,,Србија већа од страха : Предавање о тишини професора Павловића" чиме је у тој образовној установи обележен 21.октобар - спомен-дан великог страдања припадника нашег српског, као и других народа услед последица немачке одмазде спроведене над цивилима у Крагујевцу и суседним селима од 19. до 21. октобра 1941. године. Музеј жртава геноцида изражава поштовање и захвалност наставницама историје у овој јагодинској основној школи, г-ђи Звездани Петровић и г-ђи Марији Алексић, на истрајном, пожртвованом и стручном неговању културе сећања. Министарство просвете, науке и технолошког развоја ICOM Serbia Музејско друштво Србије - МДС
НАШЕ ПЕСНИКИЊЕ

Ученице 8/4 Тара и Искра Радуловић освојиле су похвале на међународном конкурсу који је организовао књижевни клуб "Миодраг Петровић" из Баточине. Оне су учествовале и у књижевном маратону који се одржао у КТЦ "Доситеј Обрадовић" у Баточини и добиле су похвале за свој литерарни рад. Честитамо нашим песникињама Искри и Тари!
ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА - 2022.

Наша школа и ове године наставља са прикупљањем чепова за хуманитарну организацију ,,Чепом до осмеха." Будимо хумани!
ДРУГАЦИ НА СТРЕЛИШТУ УЖИВАЈУ У ВОЋНОЈ САЛАТИ

У оквиру Недеље здраве хране, започели смо пројекат "Шта једеш за ужину". Ученици 2/3 и 2/4 са својим учитељима и родитељима уживали су у стварању здраве ужине и наравно у сласт је нестала. Захваљујемо се свој деци и родитељима који су са нама уживали у дружењу и дечјим осмесима. Радујемо се следећем сусрету и наставку пројекта. Учитељи Иван Милојевић и Мирјана Kоролија.
НЕДЕЉА ЗДРАВЕ ХРАНЕ - 4/1, 4/2 И 4/3

У недељи правилне исхране ученици 4/1,4/2 и 4/3 разреда правили су постере на тему "Здрава храна".
20.10.2022. - ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

На Окружном такмичењу у пливању, одржаном 20. октобра 2022. године ученици наше школе постигли су следеће резултате: 1. Маша Милошевић 8/4 - 1.место 2. Веселин Тасић 8/1 - 3.место Честитке ученицима!
3/1 - ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ

Широм света 16. октобар је познат као Светски дан здраве хране.Трећаци наше школе су обележили овај дан у игри и едукацији са циљем подизања свести о важности здраве и правилне исхране. Разговарали смо шта значи здрава храна и какве су наше навике. Подсетили смо се које последице по здравље остављају физичка неактивност, неправилна исхрана, савремен начин живота. На часовима ликовне културе смо правили различите облике од воћа и поврћа, а затим смо изложили радове у холу школе. Часови су успешно реализовани уз активно учешће свих ученика.