3-1 и 3-2

Међународни дан борбе против вршњачког насиља трећаци наше школе су обележили заједничким активностима:писали смо једни другима поруке подршке,правили заједничке постере,развијали сарадњу и дружење. На тај начин смо послали јасну поруку свима :"Ширимо љубав,стоп насиљу."
I/5 и III/5 - ДАН РОЗЕ МАЈИЦА, ВОЉАВЧЕ

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Међународни дан борбе против вршњачког насиља је обележен последње среде у месецу фебруару.Одељење 2-1 је на часу одељенске заједнице учествовало у изради паноа ради обележавања Дана розе мајица. Данашња порука има за циљ да оснажи ненасилну комуникацију међу децом, развије толеранцију и емпатију, пружи подршку и подигне свест о проблему и како реаговати у тим ситуацијама.Уценици су писали поруке подршке и љубави које су упутили свима.
2/5 и 4/6 - ДАН РОЗЕ МАЈИЦА

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке последње среде у месецу фебруару. Ученици 2/5 и 4/6 су својом креативношћу послали поруке да ниједан облик насиља није прихватљив.
ДАН РОЗЕ МАЈИЦА - 6. РАЗРЕД

Ученици 6/1, 6/2 и 6/4 разреда су на часу одељењске заједнице обележили Дан розе мајица - међународни дан борбе против вршњачког насиља. Најпре су се подсетили приче о томе како је започело обележавање Дана розе мајица - пружањем подршке дечаку који је био вербално злостављан од стране вршњака. Писањем порука, израдом одељењског паноа, израдом и представљањем презентације ученици су допринели развијању свести о постојању проблема вршњачког насиља. Обележавање Дана розе мајица има за циљ промовисање емпатије, толеранције, поштовање различитости, развијање сарадње и оснаживање за ненасилно решавање конфликта.
24.2.2023. - ДАН РОЗЕ МАЈИЦА

Одељење IV2 обележило Дан борбе против вршњачког насиља.
ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО У ПЛИВАЊУ

На државном школском првенству у пливању, Маша Милошевић, ученица 8.разреда освојила је 12. место. Наставница Иванка Васиљевић Све похвале!
Нова дигитална учионица у ОШ “ Рада Миљковић”

Одељење 3/4 , учитељица Ивана Марковић.
Промоција средње грађевинске и електротехничке школе ,,Никола Тесла"

9. и 14. фебруара 2023. г. је у нашој школи на часовима технике и технологије одржана промоција средње грађевинске и електротехничке школе ,,Никола Тесла". Наши ученици 8. разреда су имали прилику да сазнају све важне информације о занимањима на тим смеровима. Професори и њихови ученици су одговорили на сва питања. Направљен је договор о посети наших ученика, њихвој школи.
Стигле су награде из Вршца

Ученице 8/4 Искра и Тара Радуловић освојиле су треће место на литерарном конкурсу „Србија и Јапан, 140 година пријатељства- Шта нас спаја?". Конкурс организује Удружење српско-јапанског пријатељства „Ханами". Браво за Искру и Тару!