"ЧИТАЈМО ГЛАСНО"

Поводом обележавања Националног дана књиге, наставнице српског језика и ученици су се у сарадњи са школском библиотеком придружили акцији "Читајмо гласно". Уживајте у одабраним делима која су ученици прочитали за вас.
12.3.2023. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

На општинском такмичењу из географије, које је одржано 12.марта 2023. године у ОШ"Горан Остојић" постигнути су следећи резултати: 7.разред Никола Филиповић, 2.место, Андрија Јокић, 2.место, Вељко Милошевић, 2.место, Лазар Стојковић, 2.место, Алекса Стојановић, 3.место. (Наставник: Ана Богдановић Милосављевић) 8.разред Софија Јовановић, 2.место. (Наставник Снежана Видојковић) Теодора Савић, 3.место, Веселин Тасић, 3.место, Викторија Добросављевић, 3.место. (Наставник Ана Богдановић Милосављевић)
2023. - Општинско такмичење из Технике и технологије

На општинском такмичењу из Технике и технологије, ученици наше школе су постигли следеће резултате: Огњен Радосављевић 8/1 - 1.место и Јана Марковић 6/1 - 2.место. Наставник Натали Томић.
8.3.2023. - СРЕЋАН 8. МАРТ

Одељење 2/1 је израђивало поруке љубави и украсне тегле. У одељењу 3/3 одржана је радионица "Мамама с љубављу "- дружење са мамама, бакама и студентима! Ученици свих разреда у Вољавчу су својим вредним ручицама правили поклоне за маме - срца од сапуна и глине, као и букет цвећа. Вршњачки тим је израђивао оригами цветове којима је улепшао празник свим запосленим женама у нашој школи. Кроз креативно стваралаштво и дружење научили су да љубав и пажњу треба да деле сваког дана. Ђаци Продуженог боравка поводом Дана жена, 8. марта, имали су пуно креативних активности. Одељење IV2 говорило је кроз стихове о много разлога зашто се воли и поштује МАМА.
Willkommen - такмичење из енглеског и немачког језика

Дана 4.3.2023. у нашој школи је одржано Willkommen такмичење из енглеског и немачког језика. Учествовали су ученици III, IV, V и VII разреда.
ИСТРАЖУЈЕМО - САЗНАЈЕМО (2)

Посебан осврт на садашње четвртаке - заједничка истраживања, огледи, музицирања и јединствени квиз са наставницима и ученицима старијих разреда.
ИСТРАЖУЈЕМО - САЗНАЈЕМО (1)

Друга по реду "Весела субота" донела нам је прегршт одушевљења поводом приказаних заједничких огледа и задатака кроз различите предмете: географија, биологија, историја, техника и технологија, хемија, физика, језици, математика, музичка култура... Наставници су са ученицима старијих разреда показивали експерименте и разноврсне активности и укључивали у рад будуће прваке и садашње четвртаке, а све у циљу заједничког дружења и припремања за наредну школску годину.
4.3.2023. - Књижевна олимпијада

На окружном такмичењу из књижевности Вук Миладиновић 8/1 освојио је друго место и пласирао се на републичко.
Сви на снег!

Враћамо традиционални излет на Копаоник. Ученици старијих разреда наше школе са наставницима физичког васпитања.
Малим корацима ка 5.разреду

Наставнице српског језика Љиљана Ивановић Јованчевић и наставница историје Марија Алексић су се представиле четвртацима, на Стрелишту. О познатим личностима из историје и догађајима из наше прошлости, приближили су ђацима кроз креативне и едукативне садржаје.