МАЛИ ФУДБАЛ - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

На Општинском такмичењу у малом фудбалу екипа девојчица освојила је треће место. Све похвале!
ЗАХВАЛНИЦА НАШОЈ ШКОЛИ ОД СТРАНЕ ЦРВЕНОГ КРСТА

Част нам је и задовољство што смо део тима који негује сарадњу и хумане вредности! Захвалница нашој школи од стране Црквеног крста Јагодине за допринос и залагање у остваривању хуманих вредности Црвеног крста.
Сазнали на семинару, применили у пракси

Представници ЗУОВ-а посетили су нашу школу и уручили нашим наставницама, Марији Алексић и Љиљани Ивановић Јованчевић, као и самој школи, награде за освојено треће место на конкурсу „Сазнали на семинару, применили у пракси". Наставнице су презентовале награђени рад, а осим колега, присутни су били и ученици 8/4 са којима је тај час одржан. Разговарано је о значају примене мултиперспективности у настави, као и о предностима међупредметног повезивања и користи коју деца имају. Иначе, Љиљана и Марија су за час „Само да рата не буде" освојиле прво место на конкурсу Филозофског факултета из Ниша за најбољу методичку припрему у области друштвено-хуманистичких наука.
4.2.2023. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

На опшинском такмичењу из енглеског језика, одржаном у суботу, 4.2.2023. године, ученици наше школе постигли су сјајне резултате: Маша Милошевић 2. место, Марија Обрадовић 3. место, Вук Миладиновић 3. место и Марија Ашћерић 3. место са наставницом Маријаном Павловић. Браво за све учеснике и срећно у даљем такмичењу!
ДРУЖЕЊЕ СА ВРШЊАЦИМА ИЗ ГРАДА ХЕСЕНА У НЕМАЧКОЈ

Одељење 7/1 је имало прилику да се упозна са вршњацима из града Хесена у Немачкој преко платформе ZOOM на часу историје. Они су разменили искуства, причали о Светом Сави и његовом значају и дружили се путем квиза Kahoot. Дружење је реализовано захваљујући нашој суграђанки Татјани Милановић, наставници у српској школи у Хесену и професорки у јагодинској гимназији "Светозар Марковић ". Ово је било уводно упознавање, а следеће дружење је најављено око Ускрса и тема ће бити обичаји за овај празник. Марија Алексић
2.2.2023. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

На општинском такмичењу из математике, реализованом 4.2.2023. ученици наше школе постигли су следеће резултате: 3.разред 3.место: Цвејић Јована Похвала: Миладиновић Филип Учитељица Јасмина Вишњевац 4.разред 2.место: Ћурић Нађа, Гетић Страхиња - учитељица Милић Данијела Похвала:Љубисављевић Константин, Стаменковски Теодор - учитељице Тања Панов и Милић Данијела 5.разред Похвала: Филип Стошић, Вељко Михајловић, Нина Ристић, Матија Стојановић. Наставник Марко Константиновић 6.разред 3.место: Илија Ивановић Наставница Наташа Павловић 7.разред 2.место: Таша Ћурић Похвала: Елена Чотрић Наставница Снежана Марковић Честитке ученицима и наставницима! Похвале и нашој школи за добру организацију такмичења!
Професионална орјентација и реални сусрети

Дана 2.2.2023. у оквиру Професионалне оријентације група ученика 8. разреда наше школе обишла је Техничку школу у Ћуприји. Заједно са наставницама Снежаном Марковић и Натали Томић, ученици су се упознали са смеровима у школи, начином рада и очекивањима након завршетка школовања. Ученици су имали прилику да се опробају у практичном делу из области машинства, да обиђу полигон везан за саобраћајни смер, као и кабинете у школи. Ученици и наставнице носе лепо искуство из ове посете, које ће пренети осталим ученицима.
Традиционално обележавање школске славе Светог Саве - 27.1.2023.

Скуп размене примера добре праксе

У организацији Тима за професионални развој одржан је први скуп размене примера добре праксе под називом "Хоризонтално повезивање- размена на нивоу школе". Изложени су занимљиви примери тематских дана, пројеката и угледних часова. Интересовање за овакав вид размене примера добре праксе је био изузетно велики.
Нова година, физика и четвртаци

Наставница физике Тамара Јовановић је реализовала новогодишњи квиз са одељењима IV1,IV2,IV3 и на тај начин им презентовала свој предмет. Ученици су се упознали и са радим микро бита у настави.