Уређивање кутка одељења 2-1 пред Ускрс

ВАСКРШЊИ ВАШАР

Дана 6.4.2023 у матичној школи и објекту на Стрелишту, одржана је изложба васкршњих јаја и декорација у којој су учествовали сви ученици насе школе са својим одељењским старешинама.Ученици су се потрудили да покажу умеће у осликавању јаја па је жири имао јако тежак задатак да изабере најлепше. Ученици са најоригиналније осликаним јајима добили су похвале и књигу као награду за уцешће. Такође су похваљене најуспешније и оригиналне васкршњег декорације. Награђени ученици по разредима: 1 РАЗРЕД: Николија Ђорђевић 1/1,Соња Шмигић 1/1, Василије 1/2,Ирена Ристић 1/2,Уна Миленковић 1/3,Јулија Маринковић 1/3,Дуња Добросављевић 1/3,Јован Неговановић 1/4,Немања Марковић 2/4. 2 РАЗРЕД: Нина Радосављевић 2/1,Лена Обрадовић 2/1, Тадија Деспотовић 2/2,Петра Мицковић 2/3,Ивона Милановић 2/3,Андријана Ђорић 2/3,Вања Илић 2/4,Анастасија Максимовић 2/4,Тара Маринковић 2/5, Исидора Костић 2/5,Милош Михајловић 2/6 3 РАЗРЕД: Неда Тодоровић 3/1,Петра Маринковић 3/1,Лана Здравковић 3/2,Ненад Васић 3/3,Хелена Спасић 3/4,Павле Спасић 3/4,Теодора Стевић 3/4 4 РАЗРЕД: Андреј Илић 4/1,Илија Ранковић 4/2,Елена Митић 4/2,Лана Милошевић 4/3,Андреа Лазаревић 4/4,Невена Пешић 4/4, Мила Павловић 4/4,Неда Вулић 4/5 5 РАЗРЕД: Лена Миљковић 5/1,Димитрије Ђекић 5/3,Леонора Данчетовић 5/3,Филип Стошић 5/4 6 РАЗРЕД: Теодор Фолипови 6/5, 7 РАЗРЕД: Таша Ћурић 7/1,Хелена Радојковић 7/2,Нађа Филиповић 7/2, Ђурађ Антић 7/3. Похвале за декорације: продужени боравак објекта на Стрелишту, Одељења1/1,4/1,4/2,4/4, 7/1,7/2 Похвале и честитке свим ученицима и наставницима који су учествовали у изложби. Посебна похвала за организацију- вероучитељу Стефану Васиљевићу.
Васкршњи час на ФПНЈ

Факултет педагошких наука у Јагодини, учитељи и вероучитељи свих јагодинских школа и ове године организовали су 6. априла велики Васкршњи час коме је присуствовало око две стотине ученика четвртог разреда. Међу њима и четвртаци ОШ"Рада Миљковић". Часови су били тематски везани за предстојеће празнике.
Припреме за Васкршњу изложбу - 7/2

Поводом најрадоснијег хришћанског празника Вакрса, ученици 7/2 су на часу одељењске заједнице осликавали кувана јаја и правили ускршње декорације за предстојећи Васкршњи вашар.
Вршњачи тим - Ускршње честитке

Поводом предстојећих Ускршњих празника , Вршњачки тим је разменио честитке и ситне поклоне са другарима из Грчке. Пожелели су једни другима и да лепо и квалитетно проведу пролећни распуст.
Школско такмичење рецитатора млађих разреда

На такмичењу је учествовало 24 ђака. Велико БРАВО за уложен труд и рад. Сви такмичари су се максимално потрудили да своју песму искажу на најбољи начин. Такође похваљује и одличан избор песама. Ученици који су освојили специјалне награде су : Ана Радивојевић IV/1 Огњен Дисић IV/2 Јана Мишић IV/2 Ученици који ће представљати школу на општинском такмичењу су: Леда Миловановић IV/1 Тара Миладиновић IV/1 Теодор Стаменковски IV/1
Ликовни конкурс "Чика Пеђин свет"

Поводом Међународног дана књиге за децу, Народна библиотека "Радислав Никчевић" у Јагодини је 2. априла расписала ликовни конкурс инспирисан књижевним стваралаштвом јагодинског песника Пеђе Трајковића под називом "Чика Пеђин свет". Ученицима су 4.априла уручене награде. Специјална гошћа била је књижевница и библиотекарка Елизабета Георгијев из Димитровграда. Наша ученица Хелена Маринковић IV/2 награђена је за ликовно стваралаштво.
Припреме за Васкршњу изложбу

Ученици IV2 су на часу разредног старешина правили декоративне предмете и украшавали јаја поводом изложбе за Васкрс.
Сусрет са песникињом Елизабетом Георгиев

Данас су се ученици петог разреда дружили са писцем Елизабетом Георгиев. Уз изражајно казивање одабраних стихова, глуму и певање брзо је прошло време. Било је то једно лепо и садржајно дружење у коме су сви уживали.
ПОСЕТА УЧЕНИКА 8.РАЗРЕДА ЕГШ ,,НИКОЛА ТЕСЛА"

Ученици 8.разреда наше школе су 30.марта и 4.априла били гости средње ЕГШ ,,Никола Тесла". У пратњи наставнице Натали Томић, у оквиру професионалне орјентације, а уз помоћ професора поменуте школе су имали прилике да се ближе упознају са смеровима у школи, да присуствују неким часовима и да питају све што их је интересовало. Ученицима 8.разреда су посете средњим школама јако важне, јер их чека опредељење за будуће занимање при упису.