Рукотворине Симона Јовановића ученика IV2

Ученик IV2 Симон Јовановић у слободно време се бави својим омиљеним хобијем, а то је прављење рукотворевина од малих перли. Поред овог хобија Симон воли да слаже и лего коцке.
Обилазак ЕГШ,,Никола Тесла"

25.4 2023. још једна група наших осмака је у организацији тима за Професионалну орјентацију, предвођена наставницом Натали Томић обишла средњу ЕГШ,,Никола Тесла". Ученици су обишли школу у организацији професора школе. Видели кабинете и били гости на неким од часова. Имали су прилике да добију још информација о смеровима, као и да питају шта их је интересовало.
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

На Републичком такмичењу из енглеског језика, одржаном 23.4. у ОШ Лазар Саватић у Земуну, наша ученица Маша Милошевић, са наставницом Маријаном Павловић, постигла је запажен резултат (4. место) и похвалу у великој конкуренцији ученика из целе Србије. Честитке Маши!
Обилазак Пољопривредне и ветеринарске школе са домом ученика у Свилајнцу

У организацији тима за Професионалну орјентацију 23.4.2023. је група учениkа 8.разреда у пратњи наставнице Натали Томић и учитељице Весне Митровић,обишли средњу Пољопривредну и ветеринарску школу са домом ученика у Свилајнцу. Ученици су имали прилиkе да виде услове у коjима ученици живе, уче и обављају праксу у својим занимањима. Након те посете су обишли и Природњачки музеј.
Окружно такмиче из биологије

Окружно такмиче из биологије je одржано 23.4.2023. у ОШ "Јован Јованoвић Змај" Свилајнац. Ученици наше школе остварили су запажене резултате: 7.разред Маша Миладиновић - 2.место и пласман за републичко такмичење, 5.разред Михајло Миладиновић - 3.место, Лара Ристић - похвала. Наставница Снежана Васиљевић. Све похвале!
Шта знаш о саобраћају

На општинској смотри ''Шта знаш о саобраћају'' одржаној 22.4.2023. ОШ "Рада Миљковић" освојила је 1. место - екипно. По категоријама: Категорија ''Б'' (пети разред) Ања Здравковић- 1. место (Р.Миљковић) Вељко Михајловић- 1. место (Р.Миљковић) Лара Ристић- 2. место (Р.Миљковић) Илија Јовановић- 2. место (Р.Миљковић) Категорија ''Ц'' (шести, седми и осми разред): Таша Ћурић- 1. место (Р.Миљковић) Вељко Милорадовић- 1. место (Р.Миљковић) Лена Стевановић- 2. место (Р.Миљковић) Алекса Димитријевић- 2. место (Р.Миљковић) Наставник Горан Ивковић Све похвале!
Окружно такмичење из географије

На окружном такмичењу из географије одржаном 22.априла у ОШ"13.октобар" у Ћуприји постигнути су следећи резултати: 1.место Никола Филиповић 7-4 (пласман на републичко такмичење), наставник Ана Богдановић Милосављевић. 3.место Софија Јовановић 8-3, наставник Снежана Видојковић. Похвале за учешће и за ученике Лазара Стојковића 7-1 и Вељка Милошевића 7-1
Општинско такмичењe у рецитовању

На Градском такмичењу рецитатора "Песниче народа мог 2023", које је одржано 20.4.2023. године у Културном центру Јагодина, ученици наше школе остварили су следеће резултате: Теодор Стаменковски 4/1 - прво место и Леда Миловановић 4/1 - друго место. Учитељица Данијела Милић. Нера Стојковић, ученица 5/2 друго место Феђа Милојевић, ученик 5/1 похвала Вељко Милошевић, ученик 7/1 похвала Наставници: Весна Стојановић, Маја Лазаревић и Јелена Миљковић Милетић. Честитамо ученицима и желимо им пуно успеха у даљем такмичењу!
Уређивање кутка одељења 2-1 пред Ускрс

ВАСКРШЊИ ВАШАР

Дана 6.4.2023 у матичној школи и објекту на Стрелишту, одржана је изложба васкршњих јаја и декорација у којој су учествовали сви ученици насе школе са својим одељењским старешинама.Ученици су се потрудили да покажу умеће у осликавању јаја па је жири имао јако тежак задатак да изабере најлепше. Ученици са најоригиналније осликаним јајима добили су похвале и књигу као награду за уцешће. Такође су похваљене најуспешније и оригиналне васкршњег декорације. Награђени ученици по разредима: 1 РАЗРЕД: Николија Ђорђевић 1/1,Соња Шмигић 1/1, Василије 1/2,Ирена Ристић 1/2,Уна Миленковић 1/3,Јулија Маринковић 1/3,Дуња Добросављевић 1/3,Јован Неговановић 1/4,Немања Марковић 2/4. 2 РАЗРЕД: Нина Радосављевић 2/1,Лена Обрадовић 2/1, Тадија Деспотовић 2/2,Петра Мицковић 2/3,Ивона Милановић 2/3,Андријана Ђорић 2/3,Вања Илић 2/4,Анастасија Максимовић 2/4,Тара Маринковић 2/5, Исидора Костић 2/5,Милош Михајловић 2/6 3 РАЗРЕД: Неда Тодоровић 3/1,Петра Маринковић 3/1,Лана Здравковић 3/2,Ненад Васић 3/3,Хелена Спасић 3/4,Павле Спасић 3/4,Теодора Стевић 3/4 4 РАЗРЕД: Андреј Илић 4/1,Илија Ранковић 4/2,Елена Митић 4/2,Лана Милошевић 4/3,Андреа Лазаревић 4/4,Невена Пешић 4/4, Мила Павловић 4/4,Неда Вулић 4/5 5 РАЗРЕД: Лена Миљковић 5/1,Димитрије Ђекић 5/3,Леонора Данчетовић 5/3,Филип Стошић 5/4 6 РАЗРЕД: Теодор Фолипови 6/5, 7 РАЗРЕД: Таша Ћурић 7/1,Хелена Радојковић 7/2,Нађа Филиповић 7/2, Ђурађ Антић 7/3. Похвале за декорације: продужени боравак објекта на Стрелишту, Одељења1/1,4/1,4/2,4/4, 7/1,7/2 Похвале и честитке свим ученицима и наставницима који су учествовали у изложби. Посебна похвала за организацију- вероучитељу Стефану Васиљевићу.