Дан школе - 9. мај

Поводом Дана наше школе, након свечане седнице Наставничког већа, у дворишту матичног објекта традиционално је приказан прилагођен, пригодан програм ученика и наставника 3. разреда. Програму је присуствовала и родбина нашег народног хероја, Раде Миљковић. Свечана академија под називом "Како расту срећна деца" је одложена за суботу, 13.5.2023. од 12 часова у фискултурној сали матичног објекта.
Ликовни конкурс

Ученица наше школе Елена Трајковић 3/1, освојила је прво место на ликовном конкурсу "Очима Надежде Петровић", у организацији Дечијег културног центра Ниш.
Пет језика љубави

У четвртак, 4. маја, одржана је прва у низу радионица у оквиру школе родитељства под називом ,,Пет језика љубави". Присутни родитељи су имали прилику да се упознају са пет различитих језика љубави, да схвате да не говоримо сви исти језик љубави, да науче да препознају језик љубави који говори њихово дете како би на адекватан начин задовољили емоционалне потребе своје деце које спадају у основне потребе које требају бити задовољене за нормалан раст, развој и социјализацију. Водитељ радионице Наташа Ђорђевић, психолог
Међународно такмичење "Willkommen"

На 11. Међународном такмичењу "Willkommen" из енглеског језика ученици наше школе Лазар Јанковић 3/3 и Андрија Јокић 7/4 су постигли запажене резултате. Лазар је освојио 4. место, а Андрија 2. место на нивоу републике и тиме се пласирали у 2. круг такмичења, које је одржано онлајн у просторијама матичног објекта ОШ " Рада Миљковић" , 22.3.2023. У 2. кругу су се такмичили ученици из Србије, Хрватске, БиХ, С.Македоније,Црне Горе, Камбоџе, Хонг Конга, Макаоа, Белгије и Украјине. Резултати 2. круга такмичења још увек нису објављени. Наставница Марија Живановић
Литерарно стваралаштво

Настављају се литерарни успеси наших ученика. Искра и Тара Радуловић, ученице 8/4, освојиле су прво и друго место на конкурсу за најлепши дечји стих на такмичењу "Живково пролеће".
Традиционална манифестација поводом великог хришћанског празника Васкрса

Традиционална манифестација поводом великог хришћанског празника Васкрса реализована је на Велики четвртак, у цркви светог Архангела Михаила. Фарбање васкршњих јаја протекло је у веселом расположењу. Наша школа је освојила вредне награде: 2. место - Хелена Маринковић 4-2 3. место - Василија Маровић 4-1 Честитке свим нашим учесницима и вероучитељу Стефану Васиљевићу!
27.4.2023. ,,Дан девојчица"

Тим за Професионалну орјентацију је данас обележио ,,Дан девојчица" посетом фирме ,,Ерозимат". У пратњи наставнице Натали Томић, 12 девојчица 8.разреда су имале прилику да виде послове у области машинства. Виделе су машине и које задатке оне обављају. Добиле су пуно информација и питале све што их је интересовало. А, оно што је такође важно,а у знаку обележја овог дана,јесте да се занимања не деле по половима. Упознале су жене машинске инжењере, машинске техничаре и жене у неким помоћним пословима. Девојчице су понеле лепе утиске са ове посете.
Ширимо пријатељство

Ширимо пријатељство - Ученици 1/2 разреда су се преко видео позива упознали са вршњацима из Шведске. Међусобно су се потрудили да на најбољи начин представе земљу у којој живе, културу и традицију. Време је брзо пролетело у дружењу, песми и разговору. Договорено је да се ускоро поново видимо! Часу је присуствовала директорка школе Сања Прибаковић. Активност припремили: Весна Митровић, Бојана Цанић, Стефан Васиљевић и Тамара Јовановић.
Окружно такмичење у рецитовању

На Окружном такмичењу у рецитовању " Песниче народа мог 2023" ,које је одржано 27.4.2023. године у Културном центру Јагодина, ученици наше школе остварили су следеће резултате: Леда Миловановић 4-1 - прво место и пласман на Републичко такмичење. Теодор Стаменковски 4-1 -треће место.Учитељица Данијела Милић. Честитамо нашим ученицима ! Леди желимо пуно успеха у даљем такмичењу!
РАСТАВЉАЊЕ ПОЛИНОМА НА ЧИНИОЦЕ

У среду, 26. 4. 2023. у одељењу 7/3 наставница Снежана Марковић одржала је угледни час из математике на коме су ученици увежбавали РАСТАВЉАЊЕ ПОЛИНОМА НА ЧИНИОЦЕ у опуштеној, али радној атмосфери. Гости на часу су били директорка школе Сања Прибаковић, педагошки асистент Маја Јовановић и професори математике Марко Константиновић и Данијела Драмићанин