СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ

Поводом Дана ОШ "Рада Миљковић", свечана академија под називом "Како расту срећна деца" реализована је у матичном објекту школе. Ученици су са својим учитељима и наставницима приказали низ креативних и занимљивих тачака у оквиру којих је приказана радост и лепота одрастања. На самом почетку академије, представљени су ученици који су остварили запажене резултате током ове школске године.
Пројекат "Моја крсна слава"

Ученици IV2 су осликавали иконе своје крсне славе. Учитељица Наташа Милосављевић.
Гостовање Борка Петровића - најбољег едукатора света

У среду, 17.5.2023. имали смо задовољство да угостимо најбољег едукатора света. Наиме, гост наше школе био је Борко Петровић, наставник енглеског језика из Параћина, који је добио престижну награду, за најбољег едукатора света. У занимљивом и неформалном разговору, дотакли смо се доброг броја тема, које су актуелне у просвети. Разговарали смо и о могућим узроцима страшне трагедије, која нас је све погодила и уздрмала читав образовни систем. Гостовање Борка Петровића, било је инспиративно и драгоцено искуство за све нас који смо били присутни.
Превентивна акција „Матура"

Ученици осмог разреда посетили су МУП и присуствовали су предавању у склопу превентивне акције поводом матурских вечери које треба да буду одржане. Након предавања ученици су могли да поставе питања која се тичу безбедносних мера, а у вези са последњим даном у школи и матурском вечери. Разговарано је о конзумирању алкохола, употреби пиротехничких средстава, различитим врстама насиља, ремећењу јавног реда и мира. Осмаци су рекли да им је предавање било врло корисно и да би требало да га чује читава генерација.
ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 8. РАЗРЕДА

Јагодина - манастир Благовештење - Сирогојно - Златибор - Тара - Мокра Гора Наши осмаци су се током дводневне екскурзије, 15. и 16.5.2023. године, дружили, шетали, обишли и упознали се са неким од битних националних и културних здања наше лепе Србије.
Окружно такмичење ''Шта знаш о саобраћају''

На окружном такмичењу ''Шта знаш о саобраћају'' екипа општине Јагодина (8 такмичара), коју су комплетно чинили ученици из "Раде", освојила је 7 од укупно 12 медаља и тако и самим домаћинима поставила нови домаћи задатак. Резултати са такмичења: Категорија ''Б'' девојчице Лара Ристић -1.место (иде на републичко) Ања Здравковић -3.место Категорија ''Б'' дечаци Вељко Михајловић -2.место Илија Јовановић -3.место Катагорија ''Ц'' девојчице Лена Стевановић -2.место Таша Ћурић -3.место Катагорија ''Ц'' дечаци Вељко Милорадовић -3.место
Ликовно литерарни конкурс "Крв живот значи"

У организацији Црвеног крста Јагодина реализовано је такмичење у ликовном и литерарном стваралаштву где су ученици наше школе однели награде. Ликовно стваралаштво Теодор Стаменковски,IV1-3.награда Ментор: Данијела Милић Литерарно стваралаштво Анастасија Стевић IV2- 2.награда Теодора Цветковић IV2-3.награда Ментор: Наташа Милосављевић
Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ICILS 2023

Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ICILS 2023 реализовано је 11. маја у одељењу 8/3. Ученици су радили по два теста дигиталне писмености и алгоритамског начина размишљања.
"Жене могу све"

У оквиру обележавања Дана школе, вечерас је одржана трибина под називом " Жене могу све ", Гошће ове трибине биле су четири храбре и одговорне жене које су своје искуство, али и савете поделиле са ученицима. Слађана Митровић, доктор, специјалиста опште хирургије, Сашка Стојановић, дипломирани психолог, Тања Голубовић, ватрогасац и Сања Прибаковић, професор разредне наставе и директор школе, причале су о свом позиву, о одговорности који сваки позив носи, али и опасностима и стресним ситуацијама са којима се сусрећу. Ученици су добили одговоре на питања који ће им помоћи у одабиру будућег занимања. Трибину је организовао Тим за професионалну оријентацију ОШ "Рада Миљковић".
Дан школе - 9. мај

Поводом Дана наше школе, након свечане седнице Наставничког већа, у дворишту матичног објекта традиционално је приказан прилагођен, пригодан програм ученика и наставника 3. разреда. Програму је присуствовала и родбина нашег народног хероја, Раде Миљковић. Свечана академија под називом "Како расту срећна деца" је одложена за суботу, 13.5.2023. од 12 часова у фискултурној сали матичног објекта.