Општинско такмичење у кошарци

Општинско такмичење у кошарци, дечаци прво место, пласман на Окружно такмичење. Наставник Иво Божовић
У свету митова

У одељењу 5/4 пројекат о митовима завршен је угледним часом који су реализовале Љиљана Ивановић Јованчевић и Марија Алексић. Ученици су имали прилику да покажу своје знање решавајући различите енигматске задатке и у томе су били веома успешни.
Хисторикус типикус наставникус

У Културном центру у Јагодини, 23. новембра 2023. године, ученици наше школе су имали прилике да гледају представу " Хисторикус типикус наставникус " у којој су глумили њихови другови из школе. Текст је написала наставница историје, Марија Алексић, а сценографију и глуму урадио је учитељ Иван Милојевић. Сала Културног центра је била пуна, а посетиоци пуни лепих утисака.
Посета градској библиотеци

Ученици 5/4 су са својим одељењским старешином, Љиљаном Ивановић Јованчевић, посетили градску библиотеку. Библиотекарка Нена Вулић им је говорила о послу библиотекара, представила им је фонд библиотеке, а и препоручила им је штиво примерено њиховом узрасту. Одржана је и радионица о делу "Краљевић и просјак" Марка Твена.
Безбедно и зједно кроз детињство

У периоду од 6.11. до 24.11. за ученике 5. и 7. разреда реализоване су радионице у сарадњи са МУП Јагодина у оквиру пројекта „ Безбедно и зједно кроз детињство“ . Ученицима се допао овакав начин рада и уживали су решавајући квиз и проблемске ситуације. Пројект има за циљ подизање свести код ученика основних школа о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окружењу, препзнавање различитих врста насиља и дискриминације, усвајање стратегија за помоћ другима у невољи и вештина ненасилног решавања конфликата, развијање саосећања и информисње о начинима помоћи, подршке и заштите, као ин усвајање знања и вештина о безбедном учешћу у саобраћају и понашању у ванредним ситуацијама.
СРЕЋАН НАМ СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

Генерална скупштина Уједињених нација је 20. новембра 1954. године установила Светски дан детета. Дечја права су утврђена Конвенцијом 1989. године, а ратификовале су је 193 земље. Основни принципи Конвенције су: • право на живот, опстанак и развој, • најбољи интерес детета, • право на партиципацију, • право на недискриминацију. „Ово је дан када се вође држава и влада позивају да испуне обећања која су дали када су ратификовали Конвенцију и да се поново обавежу да ће наставити да чине све што је потребно да ниједно дете не остане искључено." (Уницеф) Ученички парламент наше школе је подсетио на дечја права и на овај значајан међународни дан.
Дан толеранције у I/3

Будите подршка,ослонац, саосећајност, љубав... Различити, а исти. Сви скупа једнаки. Учитељице: Наташа Милосављевић и Марина Јовановић Панајотовић
Посета делегације највећег египатског образовног система

Делегација образовног система НИС из Египта је ових дана боравила у Јагодини и између осталих, посетила и нашу школу. Представници су обишли школу, присуствовали часовима, разговарали са ученицима и запосленима. Пријатно су изненађени нашим срдачним пријемом, топлином и непосредношћу ученика и наставника. Потписан је и споразум између школа о међусобној сарадњи и размени ученика.
Дан толеранције

Ученици 5/4 су на часу одељењског старешине говорили о толеранцији, коментарисали филм о дискриминацији и писали асоцијације на појам толеранција. Замрзнутим сликама су показивали шта за њих значи та реч. Били су изузетно активни и показали да разумеју тему о којој се говори.
Толеранција-Буковче

Када мислиш да си сам, знај да јутро скрива нови дан. Тад у школу крени ти, тамо чекамо те ми. Љубављу те грејемо, увек те насмејемо, весели смо увек сви, знај да волимо те ми. Прихватам те увек ја, прихваташ ме увек ти, зато друже ти сад знај за другарство толеранција је рај. Ученици комбинованог одељења у Буковчу са својом учитељицом Јеленом Златковић су традиционално обележили Међународни дан Толеранције!