Посета начелнице Одељења за права детета Заштитника грађана Републике Србије

У оквиру Дечје недеље нашу школу је у уторак 07.октобра 2014. године посетила начелница Одељења за права детета Заштитника грађана ( Омбудсмана ) Снежна Нешић заједно са члановима Панела младих саветника Заштитника грађана. Домаћини су им били ученици Ђачког парламента и координатор Ђачког парламента у Ради Миљковић, наставник биологије Владимир Петровић. Чланови Панела младих саветника су кроз разговор и кроз вршњачку едукацију приближили ученицима Ђачког парламента појмове о правима детета, о Конвенцији о правима детета, о механизмима заштите људских права и улози коју у систему има институција републичког Омбудсмана. Такође, вођени су разговори о темама и проблемима деце и малдих унутар школе и ван школе. Циљ посете је био да се ученицима предочи жеља Заштитника грађана да се посебна пажња посвети информисању деце о својим правима и међународним и домаћим документима у којима су прописане обавезе државе у области права детета. Чланови Панела на крају састанка су указали на могућност да деца која то желе, могу да се пријаве за чланство у Панелу који на нивоу Србије броји 30 чланова из основних и средњих школа. Желим посебно да се захвалим ученицима, члановима Ђачког парламента Раде Миљковић што су одвојили своје време и присутствовали овом занимљивом састанку који ће помоћи да Ђачки парламент убудуће ради боље и квалитетније. То су редом, ученици 8. разреда и чланови парламента: Марија Димитријевић, Марко Савић, Димитрије Старовлах, Тијана Михајловић, Филип Кепић и Филип Милосављевић. Остали чланови парламента Александра Симић и Ана Стојковић су били оправдано одсутни са састанка.