Дан планете Земље,15.април 2014.

Ученици ОШ“Рада Миљковић“ сваке године различитим активностима обе- лежавају Дан планете Земље.Овогодишњи слоган поводом обележавања овог дана је „Кош за чистију Раду“. Наша школа је од 2011.године укључена у акцију прикупљања лименки Recan фонда,а једна од активности у оквиру обележавања Дана планете Земље јесте и награђивање најуспешнијих ученика у прикупљању лименки.Ученици који су награђени ранцем,мајицом,ДВД и играма са темом рециклаже су:1.место:Анита Филиповић,Тијана Михајловић и Јелисавета Марковић(7/4),2.место Александра Тодоровић,Јелена Милетић и Катарина Миладиновић (5/5),3.место Урош Милошевић и Матеја Стефановиић (7/4) и 4.место Сара Ивановић (6/2). Поред доделе награда најуспешнијим сакупљачима лименки,15.априла 2014.године одржано је такмичење у убацивању лименки.Такмичари су биле екипе ученика одељенских заједница од 5.до 8.разреда,родитељи и наставници.У такмичењу одељенских заједница до финала су дошле екипе одељења 5-2 и 7-1,а победник је била екипа одељења 7-1.У дуелу између родитеља и наставника,победу су однели наставници. У навијачкој атмосфери,кроз забаву и игру ученици су провели лепе тренутке,а циљ целе акције је ширење еколошке свести и значаја рециклаже лименки које се могу неограничен број пута рецилкирати без губитка у квалитету и уштеде енергије на Земљи. „Кош за чистију Раду“ организовале су наставнице географије Маријана Цветковић и Ана Милосављевић,а гости су били родитељи ученика школе:Предраг Димитријевић,Зорица Петровић и Бошко Петровић и наставници:Гордана Милорадовић,Весна Тодоровић,Дејан Јовановић,Мирјана Ивковић и Ђурђа Стаменић.