10.9.2022. - КОРАК БЛИЖЕ ЗДРАВЉУ

У организацији планинарскох клубова из Јагодине и уз подршку локалне самоуправе 10. септембра 2022. године одржана је акција поводом Међународног дана пешачења. И ове године најбројнији од свих учесника били су ученици наше школе од 5-8. разреда са својим наставницима. Пешачење представља један од најздравијих видова рекреације. Одраслим особама се препоручује 30 минута умерене шетње дневно, како би очували и унапредили своје здравље, док је малишанима за правилан раст и развој потребно минимум сат времена дневно. Шетња природом утиче на добро расположење, омогућава да застанете, размислите, удахнете и ослушнете звуке природе, као и да побегнете од градске вреве и низа загађивача који неповољно утичу на опште здравље људи. На једном од одморишта сви учесници имали су обуку пружања прве помоћи, јер се 11. септембра обележава Светски дан прве помоћи. На практичном примеру, после предавања волонтера Црвеног крста, ученици и наставници, као и остали грађани, могли су практично да пробају пружање прве помоћи. Прва помоћ спасава животе и свако од нас може постати херој. Знања из прве помоћи би требало да буду део здравствене културе грађана.