Обележавање Светског дана Прве помоћи

У уторак, 12.09.2017. поводом Светског дана Прве помоћи нашу школу и ученике шестог је посетила је екипа Црвеног крста Јагодине. Директорка Црвеног крста је поздравила наше ученике, указала на значај постојања и рада Црвеног крста у нашем граду, позвала заинтересоване ученике да се прикључе раду ЦК као активисти и захвалила ученицима што се увек масовно одазивају свим акцијама Црвеног крста. Након тога је активистима, међу којима је био и наш бивши ђак Давид Михајловић, препустила да кроз вршњачку едукацију реалистички прикажу повреде, стања и обољења и како указати прву помоћ. Поред Давида, са ученицима наше школе били су Ивана и Алекса. Ученици су били јако заинтересовани и у потпуности сарађивали са активистима Црвеног крста.