Дан планете Земље,22.април 2017.године- секција

Ученици Основне школе "Рада Миљковић" су и ове године обележили Дан планете Земље.Носиоци активности били су чланови секције "Креативни истраживачи" са својим наставницама Љиљаном Глођовић Пантић,Маријом Алексић,Маријаном Цветковић,Натали Томић и Аном Милосављевић.На њихов позив да им се придруже у обележавању овог дана одазвали су се и остали ученици од 5.до 8.разреда.Ове године тема је била "Дунав" Тема је обрађена мултидисциплинарно, кроз групни рад при чему су ученици били подељени у 4 групе:биолози-биодиверзитет Дунава,историчари-тврђаве на Дунаву,географи 1 -природни и друштвени објекти на Дунаву и географи 2-државе и главни градови на Дунаву.Уз звуке Штрауса "На лепом плавом Дунаву" ученици су радили своје задатке.Након рада у групама ученици су презентовали своје продукте:биолози су представили урађени плакат са биљним и животињским светом Дунава, историчари ППТ презентацију са тврђавама на Дунаву,географи 1 ток Дунава са залепљеним стикерима најзначајнијих природних и друштвених објеката на његовом току,а географи 2 су извели таласање подизањем папира са називом државе кроз коју протиче Дунав и заједничким узвиком Црно море на ушћу.Атмосфера за рад била је пријатна,а ученици су били мотивисани што се може видети и на приложеним фотографијама.