Угледна активност " Спајамо ,градимо,нешто ново радимо" одељење 2-2

На часу Ликовне културе у одељењу 2/2 је организована угледна активност. Ученици су се на часу упознали са разним материјалима ,њиховим настанком и употребом. Представљен је на часу и филм о вајању глине и грнарски точак. Тај део активности је ученицима посебно био интересантан. Путем ПП презентације су оучавали и препознавали разне материјале и предмете направљене од истих. Задатак ученика је био да материјала (глинамола ,пластелина,перлица,украсних трака,штапића и модлица) направе огрлице за драге особе.Ученици су били подељени у две групе. Група ВАЈАРИ су вајали облике огрлица. Група СЛИКАРИ - су се бавили осликавањем истих. На часу су присуствовали родитељи ученика, колеге,психолог и педагог школе. Активност је протекла у фином расположењу свих присутних. деца су оценила час најбољом оценом и пожелели су више оваквих часова.