Посета Народној библијотеци "Радислав Никчевић", октобар - 2016

Поводом Месеца књиге ученици седмог разреда посетили су Народну библиотеку ,,Радислав Никчевић“ у Јагодини са наставницом српског језика Маријом Дикић. Том приликом су имали могућност да посете одељење за децу и одрасле. У оквиру часа који су одржали запослени у библиотеци ученици су се упознали са начином рада библиотеке, бројем књига које се налазе у њој као и са ретким и значајним књигама које библиотека поседује. Ученици су се, такође, упознали са разним речницима библиотеке и имали задатак да групама које су сами оформили, порнађу одређене појмове који су им били задати. Поред тога што су се одлично снашли у тражењу појмова и били похваљени за то, ученици нису крили своје задовољство када су им донете књиге из 1702. и 1794. године, које се чувају у сефу и које се, иначе, ретко показују.