Активности поводом Месеца књиге и Дечје недеље 2014. - V, VI, VII, VIII.

1. Договор и расподела задужења за тематски месец. 2. Припрема за одржавање наградног темата 3. Дечја недеља , наградни темат је писан 6. октобра , а писали су ученици петог , шестог , седмог и осмог разреда.све радове прегледали су професори српског језика и донели су одлуку да се прогласе најбољи радови по разредима . 4. Током месеца октобра, на часовима српског језика обрађиване су теме у вези са породицом-пети разред – Вила зида град; шести разред- породичне песме и писање састава на тему један члан моје породице; седми разред- посленичке песме и стари занати у мојој породици; осми разред- Мемоари, Прота Матеја Ненадовић. Обрађујући те наставне јединице, ученици су имали прилику да говоре о својој породици, о породичним вредностима и догађајима који су им остали у сећању. На тај начин је Дечја недеља повезана са Месецом књиге. 5. Књижевно вече је одржано 21. октобра , у реализацији програма учествовали су чланови Стручног већа србиста у корелацији са Предрагом Тодоровићем који је са члановима хора спремио неколико песама . 6. У реализацији програма учествовали су чланови рецитаторске , драмске и литерарне секције . 7. Књижевној вечери присуствовали су родитељи , реализатори програма ( веће србиста , наставник музичког Предраг Тодоровић и учесници програма ) , пензионери ( Миланка Стевановић , Ирена Милосављевић и Томиславка Живановић ), помоћник директора , Снежана Васиљевић , као и колеге Данијела Стојановић , Снежана Марковић... 8. Ово књижевно вече имало је и забавни и едукативни карактер . Чули смо изузетне радове на тему Један члан моје породице и Свако дете срећног лица чини једна породица , лепе мисли о породици , мајци , деци . Свако дело које је изведено , свака песма која је отпевана имала је везе са темом Дечје недеље . Зато је све ово завршна активност поводом два значајна догађаја за месец октобар , за Дечју недељу и Месец књиге .У оквиру програма изведен је и одломак из Нушићеве комедије Кирија , тако да смо на тај начин подсетили ученике да је ова година , година Нушића јер се навршава 150 година од његовог рођења ( иначе је он рођен 20.октобра ). 9. У анализи активности сви су се сложили да је књижевно вече било изузетно добро реализовано , али да је штета што немамо услове да већи број ученика одгледа такву културну манифестацију. Похваљен је уложени труд око комплетног тематског месеца. Стручно веће србиста Напомена: Сваки наставник има припрему за свој час који је повезан са темом.