Sportom protiv nasilja - ( promocija mini tenisa u OŠ " Rada Miljković " )

Fiskulturna sala OŠ " Rada Miljković", utorak, 28.10.2014. Dečiji osmeh i graja, pozitivan sportski duh i jasna poruka, zdravo živeti - sportom se baviti, za pobedu se boriti, u žaru borbe ostati džentlmen - obeležili su i ovu akciju "Sportom protiv nasilja". "Sportom protiv nasilja", akcija NIS-a, Teniskog saveza Srbije, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstva omladine i sporta, juče je održana u Jagodini, u Osnovnoj školi "Rada Miljković" koja je bila domaćin ove akcije, a gostovale su i podržale akciju i OŠ "Boško Đuričić", "Goran Ostojić" i "17. Oktobar". Priliku da uči prve teniske korake imalo je 300 učenika škole koji su sve to izveli uz pomoc trenera Dragana Ilica (Teniski savez Srbije) i svojih nastavnika fizickog vaspitanja Filipa Marovica, Iva Bozovica i Milana Milanovica. Sada je i "beli sport" zakucao na vrata Jagodine i ušao u srca njenih mališana. Program "Svetske teniske federacije" (International Tennis Federation ITF) - MINI TENNIS, namenjen je deci školskog uzrasta, a za cilj, pored škole tenisa, ima popularizaciju sportskih vrednosti, kulture nenasilja, fer pleja u sportu kao izuzetno važnom elementu u zdravom razvoju dece. Deci su, pored teniske obuke, uručeni pokloni koje je obezbedio NIS, višegodišnji generalni sponzor TSS-a u okviru svog programa "Energija sporta" i strategije društveno odgovornog poslovanja. Na ovaj način NIS se aktivno uključio, kao partner Teniskog saveza, u promociji zdravog života i animiranja mladih talenata.